Гайдук Валерій Якович, член Правління ГО “СЕНС”


ALX_2

Народився 10 липня 1958 року в м.Києві у сім’ї заслуженого будівельника України. Проживає з дитинства у Дарницькому районі. Громадянин України.

Освіта:
У 1975 році закінчив із відзнакою Київську середню школу № 127.
У 1982 році отримав диплом за фахом інженера-механіка у Київському політехнічному інституті.
У 2004 році здобув другу вищу освіту в Національній академії управління, магістр з фінансового менеджменту (червоний диплом).
Професійний оцінювач з 1998 року. Має відповідні свідоцтва Фонду державного майна України.
Отримав свідоцтво Державного комітету із земельних ресурсів за напрямом: експертна грошова оцінка земельних ділянок.
Кваліфікаційні свідоцтва Міжнародної академії фінансів та інвестицій. Експерт з питань проведення економічних реформ, реформування власності.
У 2006 році у Литві (м. Вільнюс) прослухав навчальний курс за темою «Введення системи масової оцінки на основі ринкової вартості для оподаткування нерухомого майна» та отримав кваліфікаційний диплом інституту земельної політики ім. Лінкольна (США).

Трудова діяльність:
Трудову діяльність розпочав в 1975 році регулювальником радіоапаратури на ВО “Київський радіозавод”. Після закінчення Київського політехнічного інституту направлений на роботу в інститут проблем матеріалознавства АН УРСР. Працював інженером галузевої науково-дослідної лабораторії “Матеріал”.
У 1985 році повернувся на ВО “Київський радіозавод”, працював технологом. Протягом трьох років очолював Раду молодих спеціалістів ВО “Київський радіозавод”, відстоював інтереси молоді у підвищенні кваліфікації та поліпшенні житлових умов.
У 1990 році створив та очолював одне з перших та найбільших в Україні молодіжне підприємство – Молодіжний центр “Славутич”. Протягом роботи у центрі довелось роками відстоювати права та високий рівень зарплати підлеглих. Незважаючи на перепони, йому це вдавалося. На жаль, за принципову позицію В.Гайдука позбавили можливості продовжувати роботу в цьому напрямку.
У 1992 році був призначений керівником секретаріату Дарницької районної Ради народних депутатів м.Києва.
У 1993 році став Головою комітету з оренди та приватизації комунального майна Дарницького району м.Києва. Був обраний Головою координаційної Ради органів приватизації м. Києва.
З 1995 по 2012 рік працював у Фонді державного майна України. Займав посади начальника відділу методичних питань регіональної політики приватизації Департаменту програм приватизації, начальника відділу аналізу ціноутворення та директора Департаменту оцінки майна та оціночної діяльності Фонду.
У 2013 році – заступник директора ТОВ “Експертна група «Юстиція –ТЕУ»”.
З 2014 року – директор департаменту оцінки та експертизи ТОВ “Е.R.S.T.E.”

Громадська діяльність:
Представляв інтереси виборців Дарницького району, двічі обирався депутатом Дарницької районної Ради народних депутатів м. Києва 21 та 22 скликань. Був обраний заступником Голови Дарницької районної Ради народних депутатів – відповідальним за питання реформування комунальної власності.
Бере активну участь у громадсько-політичному житті країни та міста. Член Ради всеукраїнської громадської організації “Асоціація фахівців оцінки”. Організатор політичного руху “ДОЛЯ громадян України”

Особисті якості:
Досвідчений організатор, урівноважений, ініціативний, свої погляди відстоюю активно та аргументовано, доброзичливий, комунікабельний. Володіє аналітичними здібностями, вміє логічно мислити і викладати. Без шкідливих звичок.

Додаткові відомості:
Брав участь та очолював декілька державних делегацій на міжнародних конференціях і семінарах, виступав з доповідями.
Брав активну участь у виконанні та технічній підтримці широкомасштабного проекту по створенню інформаційно-аналітичної системи про особливості, динаміку формування, ціноутворення на ринку об’єктів нерухомості України. Одним із результатів стало видання у 2000 та 2001 роках інформаційно-аналітичного журналу “Власність в Україні ”.
Здійснює лекційну та консультативну діяльність, має ряд публікацій (більше двох десятків наукових статей та інформаційно-методичних матеріалів).
У 2006 році брав участь у переговорах з Російською Федерацією щодо перебування на території України Чорноморського Флоту РФ. Принципово та аргументовано виступив про перегляд Угоди у частині зміни розміру оплати та укладання договору оренди за ринковою вартістю, яка у сотні разів перевищувала плату за Угодою від 28 травня 1997 року. Отримав Почесну Грамоту за відстоювання державних інтересів і за це в подальшому був відсторонений від переговорного процесу.
Був ініціатором та одним із організаторів професійних конференцій з проблемних питань рецензування звітів про оцінку майна, особливостей виявлення, ідентифікації та оцінки об’єктів права інтелектуальної власності, оцінки й обліку культурних цінностей, застосування земельного законодавства при оцінці й продажу об’єктів приватизації разом із земельними ділянками.
Сформував модель переоцінки активів (нерухомого майна) суб’єктів господарювання, яка економічно підтверджує права на землю власників, користувачів будівель та суттєво зменшує собівартість продукції (послуг) та збільшує їх конкурентоспроможність.
Розробив та запровадив автоматизовану систему державного контролю за оціночною діяльністю, яка забезпечила прозорість оцінки майна і була знищена владою В.Януковича.
Має п’ятий ранг державного службовця (друга категорія). За принципову державницьку позицію, публічне відмежування і бойкотування пропозиції керівництва ФДМУ обслуговувати олігархічний клан потрапив під скорочення штату. Щоб організувати процедуру його скорочення, рішеннями Кабінету Міністрів України двічі змінювали структуру ФДМУ.
Позапартійний. Одружений, сину 21 рік – студент Київського політехнічного інституту.

 

З  П Е Р Е Д В И Б О Р Н О Ї   П Р О Г Р А М И:

“Я не є представником якоїсь владної партії і готовий рішуче відстоювати і захищати у Київраді інтереси людей, що живуть поряд зі мною – моїх виборців, які зазнають самих страждань та злиднів, що є наслідком антинародної, антигуманної, антиукраїнської політики тих, кому ми повірили, тих, хто звинувачує попередників, хоча весь час знаходиться при владі, тих, хто не залишив районам Києва жодної функції самоврядування, руйнують місто з кожним новим генеральним планом розвитку міста.
Проживаю в даному окрузі все життя, добре обізнаний з проблемами Дарниці та міста Києва.

Вважаю, що опікуватися Києвом, піклуватися долею Дарничан краще зможуть тільки справжні Кияни, які живуть поруч з виборцями, а не «приймаки та гастролери», яким байдужий Київ, його історична краса та неповторний образ.
Виступаю за проведення громадської люстрації під час проведення виборів депутатів Київради та призначення керівників виконавчих органів влади в місті та районі. Рекомендую не підтримувати жодного з керівників, які обіймали відповідні посади КМДА останні 5 років, бо всі вони проходили тестування на «преданность семье».
Закликаю Киян до активної громадської діяльності щодо утвердження в Києві європейських стандартів рівня якості життя, демократії та ефективної влади і об’єднання зусиль для подолання фінансової, економічної та управлінської кризи в столиці.
Добиватимусь гідних умов життя для кожного Дарничанина, кожної сім’ї. Власний досвід та знання спрямую на створення сприятливого інвестиційного клімату, спрощення ведення бізнесу та встановлення прав на нерухомість, що стане запорукою створення додаткових робочих місць і наповнення місцевого бюджету.

Першочергові завдання:

• Суттєво спростити порядок оформлення прав на земельні ділянки власникам будинків, дач, гаражів, будівель, підприємств та їх реєстрації. Підприємці мають викуповувати не всю земельну ділянку, а сплачувати лише частку її вартості (право розпорядження землею).
• Провести облік майна, коштів, ресурсів, що належали територіальній громаді Києва та були вилучені через корупційні схеми, з метою повернення законному власнику, в тому числі акцій ПАТ «Київгаз», ПАТ АК «Київводоканал», ПАТ «Київенерго», «Київхліб», банк «Хрещатик», «Київміськбуд» та інші.
• Провести аудит управлінських рішень та боргових зобов’язань Київради, КМДА та її структурних підрозділів. Забезпечити прозорість нарахування плати за комунальні послуги, за утримання прибудинкової території, розрахунків тарифів на постачання у будинки та квартири тепла, води, газу. Запровадити перевірки будинковими, вуличними комітетами спільно з профільними лабораторіями контроль якості постачання тепла, води, газу та точності вимірювальних і облікових приладів (лічильників на вході в будинок).
• Забезпечити можливості ініціювати виборцями підготовку програм щодо розбудови району, міста, розвитку комунальної інфраструктури, відновлення соціальної інфраструктури (дитячих садків, підліткових клубів тощо) участі у впровадженні та контролі за їх виконанням.
• Змінити структуру органів управління, позбутися управлінь торгівлі та побуту, регуляторної політики, що не відповідає ринковим умовам, а також прибрати надумані функції контролюючих органів, що є непомірним тягарем для підприємців.
• Забезпечити безкоштовне надання медичної допомоги в лікувально-профілактичних закладах підпорядкованих Департаменту охорони здоров’я м.Києва та безкоштовними медикаментами Киян, які мають пільги.
• Зберегти від занепаду, відтворювати та розвивати об’єкти соціальної сфери, а саме: стадіони, спортивні та дитячі майданчики, парки, сквери, клуби.

Основні напрями формування Києва як духовного, наукового та культурного центру України, як економічної столиці європейської держави:

1. Відновлення конституційних повноважень районних територіальних громад на території м. Києва. Розбудова народного місцевого самоврядування:
– Місцева влада, комунальне майно, формування бюджету та розпорядження ним – підпорядковані та підконтрольні самоврядуванню.
– Перейти на муніципальний принцип управління містом та районом, з персональною відповідальністю та економічною зацікавленістю від результатів виконавців за стан соціального розвитку міста, а також звітності кожного посадовця.
2. Київ розвивати, як економічну столицю України. Адміністративно-представницьку функцію столиці винести за межі Києва. Це дозволить створити презентабельну, сучасну, високоефективну, мобільну структуру державного управління вищої ланки. Врятує Київ від знищення. Від набігів на місто провладних команд, звільнить від непосильного тягаря транспортних, комунальних, фінансових та інших проблем.
3. Відтворення духовних цінностей мешканців міста – будівництво та реставрація памʼятників культури, театрів, музеїв, культових споруд, що максимально забезпечать право кожної людини на свободу совісті та віросповідання.
4. Збільшити бюджетні надходження, прибрати державний рекет – ланцюги позабюджетних безконтрольних фондів та посередницькі фінансові потоки.
5. Створення муніципальної інноваційної системи – мережі взаємопов’язаних інституцій наукової сфери, бізнес-середовища, держави, відповідної інфраструктури. Впровадження, визначених політичною ситуацією та станом економіки, актуальних та перспективних моделей інновацій.
6. Захист життя, честі та гідності киян, забезпечення безпеки та недоторканості їх майна.
7. Забезпечити соціальні потреби мешканців міста, шляхом приведення у відповідність до запитів Киян, функціонування дошкільних закладів, мережі закладів освіти та медичного обслуговування.
8. Вирішити питання забезпечення елементарними умовами життя (їжею, дахом) безпритульних дітей та дорослих заохочуючи меценатів, залучати церкви через Боже слово навертати таких людей до наповнення духовністю їхнього життя”.