Публічний звіт про діяльність ГО “СЕНС”


Публічний звіт про діяльність ГО “СЕНС” від 7 липня 2015 року до 30 грудня 2016 року

Протягом звітного періоду (півтори року) нашою організацією здійснювалася робота за низкою напрямків, а саме:


1. Допомога воїнам АТО, які воювали на Сході.
2. Європейська інтеграція.
3. Застосування наукових знань і системних підходів до роботи малого і середнього бізнесу та реформування освіти.
4. Наукова й аналітична діяльність.
5. Благодійна та консультаційна діяльність.
6. Участь у навчальних програмах для неурядових організацій.

1. Допомога воїнам АТО, які воювали на Сході.

1.1 Протягом періоду діяльності організації було вирішено допомагати у налагодженні та організації медичної реабілітації та психотерапевтичної допомоги тим добровольцям та постраждалим на Майдані, які цього потребували. У співпраці з організацією «Суспільна служба Києва» (керівник Добровольський Р. І.) та Дарницькою водолікарнею було налагоджено роботу п’яти груп реабілітації, які допомогли покращити здоров’я шестидесятьом учасникам бойових дій. Налагоджено співпрацю із багатьма організаціями, медичними закладами, міським відділом охорони здоров’я і т.д. щодо комплексного підходу до цієї проблеми.

1.2 За ініціативою Добровольського Р. І. (очільника організації “Суспільна служба Києва”) ми допомагали організувати навчання з юридичної грамотності для учасників бойових дій. У результаті співпраці з Кампо В.М., членом Конституційного суду у відставці, який проводив це навчання, утворилася комплексна програма реабілітаційно-навчального циклу. На жаль, її здійснення припинилося лише через брак фінансування.

1.3 Після припинення співпраці з Дарницькою водолікарнею розпочалася співдіяльність із Київською міською організацією ветеранів АТО: велася постійна інформаційна кампанія по залученню усіх бажаючих пройти курс лікування чи реабілітації. Така діяльність тривала вісім місяців. За цей час було проінформовано усіх бажаючих про можливостї їх лікування та реабілітації як у місті Києві, так і по всій Україні. Було налагоджено співпрацю із цілим рядом установ і відпрацьовано алгоритм допомоги в отриманні медичних послуг для всіх потребуючих. На прохання учасника АТО Приймаченка Дмитра створили сайт Спілки http://veteranato.org.ua/. Згодом цю роботу продовжували самі співробітники Спілки.

1.4 Протягом звітного періоду нами було здійснено ряд заходів по навчанню підприємницькій діяльності тих учасників бойових дій, які побували на фронті і бажали відновити свою підприємницьку діяльність.
Було створено сайт «Берегиня» (http://edu.consens1.org/), на якому висвітлювалося і рекламувалося бізнес-навчання для пільгових категорій. Окрім цього, ми створили сайт нашої організації “СЕНС” http://consens1.org/ , на якому висвітлюємо її діяльність.
2.Європейська та міжнародна співпраця.

Ми брали участь у всіх відомих заходах, анонсованих Євросоюзом. Зокрема, у навчанні за програмою Еразмус+, COSME і т.д.
Наприклад, упродовж другої сесії програми COSME ми брали участь у навчальній програмі по залученню стейкхолдерів. Наша складова полягала в анонсуванні програми з бізнес-навчання, яку ми апробували у процесі спілкування на круглому столі.

Результатом навчання стало отримання двох сертифікатів програми COSME.
„Interest based negotation and mediation in public private dialogue”
“Analytics in Public Private Dialogue”
Було отримано Сертифікат “Інструктора із запобігання та лікування ПТСР” від Р.Франкліна Пьюселіка (META Internacional Inc. Заснованої в Каліфорнії, діє з 1977р.)

У співпраці із Університетом імені Б. Грінченка (навчальний заклад Київської міської адміністрації) та міською владою міста Переяслав-Хмельницького ведеться інтенсивна підготовка до проведення міжнародної студентської Академії, у якій зголосилися взяти участь закордонні колеги з Австрії, Польщі, Болгарії та планується залучити колег із інших країн. На цій Академії студенти із країн Євросоюзу познайомляться із кращими напрацюваннями українських та європейських вчених. Модельним заходом такої діяльності стало двомісячне начання головою нашої організації професором Макаренком О.С. французького студента з університету Нансі, який дав дуже позитивні відгуки про це навчання протягом літа. Разом з Інститутом журналістики, підрозділом Університету імені Б.Грінченка, ми плануємо низку заходів з висвітлення переваг такої співпраці, проведення культурних заходів у рамках європейської співпраці.

Зокрема, 30 березня нами підготовлено і буде проведено конференцію “Співпраця Україна-Європа: виклики і перспективи” на базі юридичного факультету Університету імені Б.Грінченка.
Впродовж року ведеться підготовка до фестивалю науки і культури “Молодь України і Європи – разом у майбутнє” у місті Переяслав -Хмельницький та фестивалю українсько-польської культури у Козятині Вінницької області, присвячений віднаходженню могили Тимоша Падури, пропагандиста українсько-польської співпраці у 19 столітті.

Тісно співпрацюємо із Порталом “Wschodnic” та польсько-українським фондом, розміщеним у Кракові.

Голова організації Макаренко Олександр Сергійович є постійним учасником міжнародних конференцій і закордонних заходів, присвячених аналітиці українсько-європейської співпраці.

3. Усі наші напрацювання у сфері малого та середнього бізнесу готуються до друку як статті з бізнес-навчання та пропозиції для COSME, в даний час ми підтримуємо стосунки із декількома бізнес-асоціаціями України.

4. У червні-липні позаминулого року брали активну участь у робочій групі з реформування Конституції України під керівництвом Буткевича Володимира Михайловича (велась робота по підготовці розділу про права і свободи громадян).

Підготували і провели спільно з Національним авіаційним університетом конференцію на тему “Реформи в Україні: ілюзії та реалії”, своїм коштом надрукували збірник статей за матеріалами конференції.
Провели дві конференції спільно з Київським музеєм Гетьманства щодо реформування української освіти. Матеріали конференції готуються до друку.

Брали участь у конференції з реформування розділів Конституції в науково-дослідному Інституті права, в Університеті імені Бориса Грінченка і т.д.

5.1.Півтори роки тому до нас звернувся Улащук Дмитро, учасник Майдану з проханням допомогти у лікуванні і знаходженні фінансування на лікування раку четвертого ступеню. Протягом року, який він хворів, ми періодично допомагали у госпіталізації, у знаходжження коштів на ліки, хіміотерапію і т. д. На жаль було зібрано лише 10 000 гривень, але і ця сума була актуальна у критичні періоди його життя.

5.2. Із проханням про юридичну підтримку до нас звернулася Білас Ірина, активістка із Тернопільської області щодо юридичної підтримки в її діяльності. Проблема стосувалася розміщення хоспісу поруч із дитячим навчальним закладом. Протягом чотирьох місяців ми допомагали із отриманням кваліфікованої безкоштовної допомоги у цьому напрямку.

6.Завдяки підтримці Євросоюзу, американського консалтингового центру ми пройшли декілька курсів навчань для громадських організацій та отримали сертифікати у таких галузях: лікування посттравматичного синдрому серед бійців АТО, основи конфліктології та пошук стейкхолдерів. Отримані знання ми плануємо використовувати для подальшої діяльності нашої організаціїї.

Виконавчий директор ГО “СЕНС”
Карп’юк Лариса Анатоліївна